Parlamenter Danışmanları Derneği Yönetimi ile kurucuları yemekte buluştu….

Parlamenter Danışmanları Derneği Yönetimi ile kurucuları yemekte buluştu….

2011-12-23

Parlamenter Danışmanları Derneği Yönetimi ile kurucuları yemekte buluştu….

Parlamenter Danışmanları Derneği (PDD), Kurucular Kurulu ve Yönetim Kurulu, 18 Mayıs 2012 tarihinde yemekli bir toplantıda bir araya geldi.

2005 yılında 52 Milletvekili Danışmanı tarafından kurulan PDD, 7 yıl aradan sonra ilk defa Kurucu üyeleri ile Yönetim Kurulu Üyelerini toplantıda buluşturdu.

50’nin üzerinde danışmanın bir araya geldiği toplantıda PDD Başkanı Necip Yüce, Derneğin bugüne kadar yaptığı faaliyetleri ve geleceğe yönelik planları hakkında açıklamalarda bulundu. PDD\’nin başlangıçta birçok kimse tarafından geçici bir topluluk olarak görüldüğünü ifade eden Necip Yüce, \”PDD’nin kısa sürede yaptığı başarılı faaliyetler ve projeler takdir toplamış ve kanaatleri değiştirmiştir. Geriye dönüp baktığımızda derneğin kuruluşu üzerinden 7 yıl geçmiş. Bu süre zarfında yapılan güzel çalışmalara baktığımızda, iyi ki bu derneği kurmuşuz diyoruz. PDD, gerek ulusal çapta ve gerekse de uluslar arası alanda artık görünür, bilinir ve takdir edilir bir noktaya gelmiştir.  \” dedi. Yüce, danışmanların meclis çatısı altında zengin bir potansiyel oluşturduğunu, önemli bir deneyim, bilgi ve birikime sahip olan danışmanların devlet terbiyesinden geçtiğini ve bu gün çok sayıda danışmanın bürokraside önemli mevkilere gelmelerinin sevindirici olduğunu ifade etti. İlkini yapmakta oldukları kurucular kurulu toplantısını bundan böyle mutad olarak yapmayı planladıklarını söyleyen Yüce, katılımcılara teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Toplantıda ayrıca Kurucu Başkan Mehmet Emin Yıldırım da söz aldı. Yıldırım, eski ve yeni danışman arkadaşlarla bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirirken, bu tür toplantıların sık sık yapılması temennisinde bulundu.