PDD Başkanı Necip Yüce, Amerika’dan Gelen Heyeti Kabul Etti.

PDD Başkanı Necip Yüce, Amerika’dan Gelen Heyeti Kabul Etti.

2011-03-31

PDD Başkanı Necip Yüce, Amerika’dan Gelen Heyeti Kabul Etti.

TBMM Parlamenter Danışmanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Necip Yüce, ABD Dışişleri Bakanlığı, National Democracy Institute (NDI) ve Freedom House (FH) tarafından organize edilen Türkiye-ABD Yasama Süreci Programı çerçevesinde, Amerika’dan gelen heyeti kabul etti. PDD Başkanı Yüce’ye, program burslusu ve dernek üyesi Merve Seren eşlik etti.

 

NDI Türkiye Program Koordinatörü Mevlüde Sahillioğlu’nun başkanlık ettiği heyette, Joshua David King (HRC/İnsan Hakları Kampanya Vakfı), Joseph Michael Foti (WRI/Dünya Kaynakları Enstitüsü), George (Jordie) Hannum (BWC/Daha İyi Bir Dünya Kampanyası), Thomas Michael Garofalo (ABD Temsilciler Meclisi)x Jeffrey R. Weintraub (FH/Fleishman Hillard), Grelia A. Soliz(Arlington Bölgesi Acil Durum Yönetimi Merkezi) ve Cristina Marie Finch (AIUSA/Uluslararası Af Örgütü) yer aldı.

Necip Yüce, TBMM İçişleri Komisyonu Toplantı salonunda, heyet üyelerine bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda, PDD’nin misyon ve vizyonu, tamamladığı ve halen yürütmekte olduğu ulusal ve uluslararası projeler hakkında bilgi verdi. Yüce ayrıca, TBMM\’nin görev ve yetkileri, kanun yapım süreci, tasarı ve tekliflerin komisyon ve Genel Kurulda görüşülmesi, grup gündemleri, gündem dışı konuşmalara ilişkin detaylı bilgilendirmede bulundu.

Başkan Yüce yaptığı teşekkür konuşmasında: “NDI Program Koordinatörü Sayın Mevlüde Sahillioğlu’na yapmış olduğu bütün çalışmalardan ötürü huzurunuzda teşekkür ederim. Parlamenter Danışmanları Derneği olarak, açıklık, hesap verilebilirlik, demokrasi, yurttaş katılımı konuları başta olmak üzere NDI tarafından yürütülen bütün sivil toplum çalışmalarına destek verdiğimizi memnuniyetle belirtmek isterim. Amerika’nın en önemli kurum ve kuruluşlarından gelen sizin gibi değerli kişileri aramızda görmekten ve Meclis’te ağırlamaktan şeref duyuyoruz.” dedi.

Yapılan toplantının ardından öğlen yemeğine geçen heyet, öğlenden sonra ise İstanbul eski Valisi, AK Parti Mardin Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Muammer Güler ile makamında görüştü.