TBMM’DE MİLLETVEKİLLERİ DANIŞMANLARINA YASAMA SEMİNERİ…

TBMM’DE MİLLETVEKİLLERİ DANIŞMANLARINA YASAMA SEMİNERİ…

2010-04-16

TBMM’DE MİLLETVEKİLLERİ DANIŞMANLARINA YASAMA SEMİNERİ…

Parlamenter Danışmanları Derneği (PDD) ve Yasama Derneği (YASADER) tarafından TBMM\’de milletvekilli danışmanlarına yönelik yasama semineri düzenlendi.

Milletvekili danışmanlarına yönelik 5 Nisan 2010 ve 9 Nisan 2010 tarihlerinde olmak üzere 2 gün süren seminerde, yasama  kavramı ve kurumları, kanun yapım süreci, ihtisas komisyonları, Genel Kurul,  parlamenter denetim ve bilgi hizmetleri konuları ele alındı.

Yasama Seminerinin açılışına, Adıyaman Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Fehmi Hüsrev KUTLU, Adıyaman Milletvekili Mehmet ERDOĞAN ve TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ali KUMBUZOĞLU katıldı.

5 Nisan 2010 tarihli seminerin açılışında konuşan PDD Başkanı Necip Yüce, amaçlarının, danışmanların mesleki yeteneklerini artırarak, yasama ve araştırma konularında milletvekillerine sunulan katkıyı en üst seviyeye çıkarmak olduğunu söyledi.

YASADER Başkanı İrfan Neziroğlu da derneklerinin özellikle, kanun yapım sürecinde çalışanların tanışmalarını sağlayarak, bu süreçteki faaliyetler konusunda fikir alışverişini sağlamak olduğunu belirtti.  Neziroğlu, kanun yapımının nerede başladığı nerede bittiği konusunda geniş kapsamlı bilgi verileceğini kaydetti.
9 Nisan 2010 tarihli seminerin bitiminde sertifika töreni düzenlendi. Törene TBMM Başkan Vekili Nevzat PAKDİL, TBMM İdare Amiri Ahmet KÜÇÜK, TBMM İdare Amiri Sırrı SAKIK ve Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ali KUMBUZOĞLU katıldı. TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, düzenlenen seminerde emeği ve katkısı olanlara teşekkür ederken, “İnsanların birbirinden öğreneceği çok şey var.  \”Bilgiler çok çabuk eskidiği için birbirimiz bilgilendirmemiz gerekiyor. Biz bir aileyiz. Hep beraber çalışacağız\” dedi. Pakdil ayrıca, danışmanların özlük hakları konusunda gerekenlerin yapılması için çalıştıklarını da açıkladı.

TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ali Kumbuzoğlu ise, kendisinin de eskiden danışmanlık yaptığını hatırlatarak, danışmaların karşılaştıkları sorunları çok iyi bildiğini ifade etti. Kumbuzoğlu, danışmanların faaliyetlerinin devam etmesi için ellerinden gelenin yapılması gerektiğini düşündüğünü sözlerine ekledi.

Parlamenter Danışmanlar Derneği (PDD) Yönetim Kurulu Başkanı Necip YÜCE ve Yasama Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İrfan Neziroğlu’nun, katılan tüm danışmanlara katılımlarından dolayı teşekkür konuşmalarının ardından,  seminere katılan danışmanlara sertifikaları verildi.